(ФОТО) ОРЛОВИ ВИСОКО ПОЛЕТЕЛИ: ЦЕЛА СРБИЈА СЛАВИ ПОБЕДУ!!!!

Бравооооооо!

Фудбалери Србије на првом мечу Светског првенства у Русији остварили су минималну победу над Костариком (1:0) поготком Александра Коларова и направили значајан корак ка проласку групе.

Прво полувреме, сходно великом улогу који је меч носио, донело је опрезну игру ривала и не баш много узбуиђења пред головима Стојковића и Наваса. Ипак, и поред не баш садржајних 45. минута, обе репрезентације су по одласку на одмор имале за чиме да жале, а најбоље шансе за Орлове имали су Митровић и Милинковић Савић.

Знатно офанзивније изабраници Младена Крстајића су отворили друго полувреме, а прву шансу је имао Митровић у 50. минуту. Нападач Њукасла нашао се сам испред Кејлора Наваса, али је голман Костарике из тог дуела изашао као победник и сачувао мрежу.

Сјајном интервенцијом Навас је потврдио класу, али ни двојица голмана његовог калибра не би била довољна у 56. минуту кад је Коларов феноменално извео слободан ударац са око 20 метара и спектакуларним поготком најавио славље Орлова.

Капитен Србије донео је прижељкивано вођство, скинуо терет са плећа целе екипе и пребацио притисак на страну ривала. Резултатски заостатак пробудио је Костариканце који су заиграли нешто офанзивније отворивши тако простор за полуконтре Орлова, али мреже су до краја меча мировале.

Други дуел групе Е игра се вечерас од 20 часова између Бразила и Швајцарске.

ИВАНОВИЋ РЕКОРДЕР
Меч са Костариком донео је двоструко славље. Поред победе, Србија је прославила и рекорд Бранислава Ивановића који је уписао 104. меч у националном дресу.

извор: BKTVNews