Рукомет : Топличанин-Планинка 23:22

У Топличком рукометном дербију Топличанин је на свом терену савладао Планинку из Куршумлије резултатом 23:22 полувреме 13:14. Овом победом Прокупчани су дошли до врло важних бодова у борби са опстанак у супер Б лиги. Најефикаснији у Топличанину био је Стефан Стефановић који се 8 пута уписао у стрелце док је код гостију бољи од осталих био Владан Митић са 6 погодака. У првом полувремену играло се гол за гол да би на крају гости са минималном предношћу отишли на одмор. У другом полувремену водила се неизвесна борба са много нервозе и великим бројем искључења на обе стране. На крају у финишу боље се снашла екипа Топличанина дошавши до вредних бодова.

-Изузетно тешка утакмица против одличног противника. Нама је победа била неопходна и честитао бих момцима на борбеношћу и приказаној игри и захвалио бих се публици која нам је била велика подршка у пресудним тренуцима утакмице, рекао је Братислав Дуњић потпредседник РК Топличанин.